Zaznacz stronę

Aktualności

Influencerzy na celowniku UOKiK. Jak z kryptoreklamą radzi sobie Europa?

Artykuł Influencerzy na celowniku UOKIK - Forbes
Influencerów oburzyły działania UKOiK. Urząd postanowił bowiem przyjrzeć się postom sponsorowanym, które umieszczane były w mediach społecznościowych, a które nie były oznaczone jako reklama. Wytyczne dotyczące działań influencerów zostały już wypracowane w kilku krajach europejskich.

Webinarium: Rynek NFT w Polsce

Linkedin(23)
W środę, 12 stycznia o godz. 15:00 zapraszamy na bezpłatne webinarium "Rynek NFT w Polsce", które organizowane jest przez Stowarzyszenie Blockchain Polska we współpracy z Kochański & Partners.

Po drugiej stronie postępowania

Linkedin (19)
Fundusz może odciążyć firmę, przejmując ryzyko prowadzenia sporu. Artykuł Dominiki Durchowskiej i Magdaleny Papiernik-König z Praktyki Rozwiązywania Sporów.

Warsztaty online „Cyfrowa transformacja banku”

Linkedin(14)
14 grudnia o godz. 9:00 zapraszamy na warsztaty online „Cyfrowa transformacja banku” których organizatorem jest Digital Banking Academy. Kancelarię Kochański & Partners reprezentować będzie Łukasz Węgrzyn, Partner i Szef Praktyki Technologie.

Jak zbudować strategię ESG, która rzeczywiście zmieni nasz biznes

Linkedin (19)
Kolejne strategie ESG i raporty dotyczące zrównoważonego rozwoju, które pojawiają się na rynku, mają pokazywać klientom i konsumentom sposób na post-pandemiczne wyjście biznesów z kryzysu. Banki i instytucje finansowe coraz głośniej mówią o tzw. zielonych finansowaniach rezerwując na ten cel bardzo pokaźne środki. Z kolei agencje ratingowe i inwestorzy przyglądają się uważniej pozafinansowym wartościom przedsiębiorstw, oceniając je według wskaźników ESG, które zdają się dość wiarygodnie wskazywać sposób i stan […]

Polski Ład uderzy w firmową gotówkę – komentarz Wojciecha Śliża dla DGP

Linkedin (4)
Czy Polski Ład zachęci Polaków do obrotu bezgotówkowego? Jak interpretować jednorazową wartość transakcji? Czy zmiany w ramach Polskiego Ładu ułatwią Fiskusowi kontrole transakcji międzyfirmowych? Zachęcamy do lektury artykułu "Polski Ład uderzy w firmową gotówkę" z komentarzem Wojciecha Śliża z Praktyki Prawa Podatkowego.

Nowy film korporacyjny Kochański & Partners – Get to know us!

Social Media + Obrazek Wyróżniający(16)
Poznajcie nas! Przedstawiamy Wam Zespół Kochański&Partners oraz iRaaport, narzędzie do zarządzania firmą prawniczą, które przyniosło nam nominację do tegorocznej nagrody The Lawyer w kategorii Most innovative technology initiative. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego filmu: Kochański & Partners | Get to know us.

Warsztaty online: Praktyczna strona umów IT

Linkedin(11)
W dniach 29-30 listopada zapraszamy na warsztaty online „Praktyczna strona umów IT”, których organizatorem jest MMC Polska. Kancelarię Kochański & Partners reprezentować będą Szymon Ciach i Piotr Kaniewski.

Na ceny prądu – energetyka jądrowa

Linkedin (32)
Wojciech Wrochna, Partner i Szef Praktyki Energetyka, Surowce Naturalne i Przemysł Chemiczny, wystąpił w 91. odcinku programu „Szczerze o pieniądzach” pt. „Na ceny prądu – energetyka jądrowa”.

Raport „Tech M&A in Europe”

225750   Tech M&A In Europe Report DualBrandedSocialMedia6
Kancelaria Kochański & Partners we współpracy z Pinsent Masons opracowała raport „Tech M&A in Europe”. Publikacja rzuca światło na niektóre z kluczowych obecnie tematów w zakresie fuzji i przejęć w sektorze technologicznym i przedstawia ogólnoeuropejską analizę tego, w jaki sposób obecne zmiany prawne sprzyjają dokonywaniu transakcji lub je hamują.

Monografia „Smart kontrakty w prawie umów”

Linkedin(8)
W ostatnim czasie nakładem Wydawnictwa Księgarnia Akademicka ukazała się monografia „Smart kontrakty w prawie umów”, której współautorem jest Krzysztof Kowacz, Associate z Praktyki Sporów Instytucji Finansowych.

MiCA, czyli jak Unia Europejska chce uregulować rynek kryptowalutowy

Linkedin (19)
Chociaż pierwszy Bitcoin został wykopany niespełna 13 lat temu, światowe gospodarki nadal nie mają pojęcia jak poradzić sobie z kryptoaktywami. Zgodnie z zasadą „co kraj to obyczaj”, rządy światowych mocarstw proponują różne, często zupełnie skrajne pomysły na uregulowanie tej kwestii, łącznie z delegalizacją kryptowalut w niektórych państwach.

Ochrona praw sygnalistów coraz bliżej

Ochrona praw sygnalistów coraz bliżej
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji, ukazał się długo wyczekiwany projekt pierwszej polskiej ustawy wdrażającej do rodzimego porządku prawnego kompleksową, spójną unijną regulację prawną, której celem jest zapewnienie ochrony praw sygnalistów, czyli osób anonimowo zgłaszających nieprawidłowości w mikro, małych i dużych przedsiębiorstwach. Polska ma czas na wdrożenie krajowej regulacji do 17 grudnia 2021 r.

Energetyka jądrowa w Polsce. Jak i dlaczego?

Energetyka jądrowa w Polsce. Jak i dlaczego?
W Polsce oraz na poziomie Unii Europejskiej trwa intensywna debata na temat przyszłości energetyki jądrowej. Dotyczy ona zarówno ram prawnych, w jakich mają powstawać przyszłe elektrownie jądrowe, w tym tego, czy można je klasyfikować jako zrównoważone inwestycje oraz jaka ma być ich rola w realizacji coraz bardziej ambitnych celów klimatycznych.

Nowy bat na media. Ślepy pozew może naruszać tajemnicę dziennikarską

Nowy bat na media
Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, nie ustaje w próbach uregulowania działalności platform społecznościowych. Pod koniec września do konsultacji trafił projekt ustawy o ochronie wolności słowa w internetowych serwisach społecznościowych. To już drugie podejście resortu do tego tematu.

Awanse w Kochański & Partners

Awanse w K&P
Z przyjemnością informujemy, że do grona Partnerów firmy prawniczej Kochański & Partners dołączyli nasi wieloletni, doświadczeni współpracownicy: Szymon Balcerzak (Szef Zespołu Doradztwa Transakcyjnego i Analiz, Praktyka Private Equity Market), Jacek Kozikowski (Szef Asian Desk, Praktyka Energy & Infrastructure oraz Foreign Investment), oraz Karol Połosak (Praktyka Corporate Business Restructuring).