Zaznacz stronę

Aktualności

Unia z nową energią w OZE | Energy Flash

Pl
Budowanie niezależności energetycznej przy utrzymaniu steru na obniżanie emisyjności gospodarki i walkę ze zmianami klimatycznymi – to tylko jedno z ważnych wyzwań, które stoi dzisiaj przed politykami europejskimi. Podczas gdy ceny energii w Europie biją coraz to nowe rekordy, nie sposób osiągnąć z dnia na dzień dywersyfikacji dostaw niskoemisyjnego paliwa, jakim jest gaz ziemny.

Czy WIBOR da się zastąpić innym wskaźnikiem tylko w umowach kredytów mieszkaniowych?

Www Pl
W związku z rosnącymi stopami procentowymi oraz znaczącym wzrostem rat kredytów mieszkaniowych, pojawiło się w ostatnim czasie kilka pomysłów na wsparcie dla kredytobiorców. Zapraszamy do lektury artykułu "Czy WIBOR da się zastąpić innym wskaźnikiem tylko w umowach kredytów mieszkaniowych?", którego autorem jest Konrad Werner, Partner i Szef Praktyki Banking & Finance.

Wydarzenie Hybrydowe | (Od)budowa (nowej) Ukrainy

Baner Www Pl
25 maja 2022 w godzinach 8.30-11.30 zapraszamy na wydarzenie hybrydowe "(Od)budowa (nowej) Ukrainy. Odbudowa Ukrainy to już nie tylko mglisty plan, ale rzeczywistość, która staje się faktem. Od samego początku aktywnie wspieramy Ukraińców i ukraiński biznes działając z nadzieją na szybką odbudowę Ukrainy już teraz, i po zakończeniu wojny.

Wydarzenie hybrydowe: Influencer marketing – ramy prawne

Www Pl
W ostatnich latach influencer marketing staje się coraz popularniejszy i coraz większe grono przedsiębiorców wykorzystuje taką formę promocji. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym wydarzeniu, podczas którego Krzysztof Zięba oraz Agnieszka Choromańska-Malicka omówią ramy prawne influencer marketingu.

Warsztaty online: Certyfikowany Manager ds. Licencji

MOJA KOPIE Banery(1)
W dniach 16 – 18 maja 2022 r. zapraszamy na warsztaty online: „Certyfikowany Manager ds. Licencji”, których organizatorem jest Certified Global Education. Firmę prawniczą Kochański & Partners reprezentować będzie dr Jakub Krysa, Partner odpowiedzialny za praktykę Zamówień Publicznych.

Odpowiedzialność Federacji Rosyjskiej za agresję w Ukrainie i potencjalne skutki wojny dla polskiego biznesu

7
W związku z rosyjską agresją w Ukrainie, wielu zadaje pytanie, czy możliwe jest pociągnięcie Federacji Rosyjskiej do odpowiedzialności za czyny dokonane na terytorium wschodniego sąsiada Polski. Niemniej przedmiotem rozważań na tym etapie nie powinno być wyłącznie rzeczywiste ponoszenie odpowiedzialności, ale również sam ontologiczny fakt istnienia odpowiedzialności, która jest nieodłącznym warunkiem istnienia prawa.

Markiyan Malskyy nowym partnerem kierującym Ukrainian Desk

Baner Www Pl
Na Ukrainie toczy się okrutna wojna z Rosją. Podziwiamy odwagę władz, ukraińskich żołnierzy i z uwagą i szacunkiem obserwujemy rozpoczęte już starania o odbudowę kraju, zniszczonych miast i przedsiębiorstw. Na znak naszej nowej strategii i solidarności z Ukraińcami, postanowiliśmy powołać Praktykę Ukraińską, nazywaną także u nas Ukrainian Desk.

Warsztaty online: Halo tu robot. Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w banku

29.04.2022_halo Tu Robot_2
29 kwietnia 2022 r., w godzinach 9.00-14.00 zapraszamy na warsztaty online: „Halo tu robot. Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w banku?”, których organizatorem jest Digital Banking Academy. Firmę prawniczą Kochański & Partners reprezentować będzie Piotr Kaniewski, Counsel w Praktyce Technologie, który w swoim wystąpieniu przybliży tematykę „Wymagań projektowanego AI Act wobec banków”.

WEBINAR | Dual listing na giełdzie w Londynie

Baner Pl
Potrzeba pozyskania kapitału stanowi niezmiennie jedną z podstawowych potrzeb spółek, a dostęp do inwestorów gotowych dostarczyć im potrzebnego kapitału decyduje o przetrwaniu spółek na dynamicznie zmieniających się rynkach, zapewniając im szanse na rozwój i ekspansję wykraczającą poza geografię rynków lokalnych.

Q&A | Zamówienia publiczne – wsparcie dla Ukrainy i Ukraińców

Q&A | Zamówienia publiczne
Czy Zamawiający podlegający ustawie z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych („PZP”) mogą udzielać zamówień w celu pomocy obywatelom Ukrainy z wyłączeniem stosowania tej ustawy? Jakie kategorie Zamawiających oraz jakie zamówienia związane z pomocą dla obywateli Ukrainy podlegają wyłączeniu spod ustawy PZP na mocy Specustawy? Czy w związku z udzieleniem zamówienia publicznego z wyłączeniem stosowania przepisów PZP w oparciu o Specustawę, Zamawiający musi dopełnić jakichś dodatkowych formalności? Alert Jakuba Krysy.

Nadchodzą istotne zmiany w europejskich regulacjach AML/CFT

Raport Odporny Bank
Nie tak dawno, bo dopiero w ubiegłym roku, wprowadzono w Polsce niektóre rozwiązania w ramach implementacji tzw. piątej dyrektywy AML i wciąż z tymi rozwiązaniami się oswajamy. Tymczasem w przygotowaniu jest kolejny unijny pakiet przepisów, który już niedługo ma wprowadzić fundamentalne zmiany do ram regulacyjnych europejskiego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Podsumowanie konferencji: Why Poland now?

Why Poland Pl Www
16 marca 2022 r. odbyła się konferencja inwestycyjna: Why Poland now? Attractive destination for energy, infrastructure and automotive projects!, zorganizowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej w Tokio.

Nasi prawnicy występują na Paris Arbitration Week

Paris Arbitration Week 2022
28 marca 2022 r. rozpocznie się tegoroczna edycja Paris Arbitration Week. Będzie to tydzień wydarzeń mających na celu połączenie, osobiście lub wirtualnie, światowej społeczności praktyków arbitrażu.

FinTech & InsurTech Digital Congress

Linkedin(100)
W dniach 23-24 marca 2022 r. roku odbędzie się FinTech & InsurTech Digital Congress, wydarzenie poświęcone aktualnym trendom z obszaru rozwoju technologii sektora finansowego i ubezpieczeniowego. Firmę prawniczą Kochański & Partners reprezentować będzie Szymon Ciach, Counsel w Praktyce Technologie.

Nasi prawnicy wyróżnieni przez Chambers Europe 2022

Chambers Europer 2022 PL
Tegoroczna edycja prestiżowego, międzynarodowego rankingu Chambers Europe wyróżnia dr. Marka Jeżewskiego, Partnera i Szefa Praktyki Rozwiązywania Sporów w dziedzinie Sporów Sądowych: Arbitrażu (Dispute Resolution: Arbitration) oraz Łukasza Węgrzyna, Partnera i Szefa Praktyki Technologii w dziedzinie Technologii, Mediów i Telekomunikacji (TMT).

Rosja może podrabiać popularne marki. Koniec ochrony znaków towarowych?

Rosja - Koniec ochrony znaków towarowych?
W związku z agresją Rosji na Ukrainę Zachód nałożył na Rosję szereg sankcji. Te obowiązują już od dwóch tygodni. Wiele międzynarodowych koncernów postanowiło też wycofać się z Rosji. Rosjanie nie zjedzą już w McDonald's, nie napiją się Coca-Cola ani Heinekena. Ale czy na pewno? Kreml już zapowiedział, że popularne marki wcale nie znikną. Artykuł Tomasza Szambelana.

Promocja partnerska i awanse w Kochański & Partners

Promocja Partnerska I Awanse PL
Podążając za naszym dynamicznym rozwojem, a także dostrzegając i doceniając talent, doświadczenie i ciężką pracę Naszego Zespołu, promujemy i awansujemy 12 naszych Koleżanek i Kolegów, w tym 10 prawników. Na stanowisko Partnera mianowana została Aleksandra Ryżkowska, Szef Praktyki Rozwoju Biznesu Międzynarodowego i Head of Chinese Business Desk. Weronika Duda z Praktyki Nieruchomości, Aneta Serowik z Praktyki Prawa Korporacyjnego, Szymon Ciach i Piotr Kaniewski z Praktyki Technologii oraz Jakub Jach […]

Czym będziemy płacić w metaverse?

czym płacić metaverse
Metaverse w przeciętnym odbiorcy wzbudza prawdopodobnie tyle samo ekscytacji, co pytań. Jawi się jako nadciągająca, zupełnie nowa i wszechogarniająca rzeczywistość, która wywróci nasze życie do góry nogami i na zawsze zmieni sposób, w jaki funkcjonujemy. Począwszy od tego, jak pracujemy, poprzez nasze interakcje z innymi, po sposób spędzania wolnego czasu.

Forum Bankowe 2022

Linkedin(92)
17 marca 2022 r. zapraszamy na drugą część Forum Bankowego 2022, konferencji online organizowanej przez Związek Banków Polskich. Firmę prawniczą Kochański & Partners reprezentować będzie Wojciech Wrochna, Partner i Szef Praktyki Energetyka, Surowce Naturalne i Przemysł Chemiczny.

Debata: Prosument w transformacji – transformacja w prosumencie

Linkedin(88)
15 marca 2022 r. zapraszamy na debatę „Prosument w transformacji – transformacja w prosumencie”, której organizatorami są stowarzyszenie „Z energią o prawie” oraz Studenckie Koło Naukowe Prawa Energetycznego „on/off”. Firmę prawniczą Kochański & Partners reprezentować będzie Michał Będkowski-Kozioł.

Szkolenie online: Jak mądrze kupować usługi data center i cloud?

Linkedin(86)
31 marca 2022 r., w godzinach 11:00-13:00 zapraszamy na szkolenie online „Jak mądrze kupować usługi data center i cloud?”, którego organizatorem jest Beyond.pl. Firmę prawniczą Kochański & Partners reprezentować będzie Łukasz Węgrzyn, Partner i Szef Praktyki Technologie.

Cyberbezpieczeństwo staje się integralną częścią wszystkich procesów

Linkedin(80)
Kancelaria Kochański & Partners – w ramach wielu usług pomagających przedsiębiorcom wykorzystywać najnowsze technologie – oferuje też wsparcie w uzyskaniu gotowości do realizacji obowiązków prawnych w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jakie są więc dziś najważniejsze wyzwania związane z cybersecurity?

Kongres Energetyki Przyszłości

Linkedin(89)
W dniach 30 marca – 1 kwietnia 2022 r. zapraszamy na Kongres Energetyki Przyszłości, którego organizatorami są Stowarzyszenie „Z energią o prawie” oraz Studenckie Koło Naukowe Prawa Energetycznego „on/off”. Firmę prawniczą Kochański & Partners reprezentować będzie Michał Będkowski-Kozioł, który zabierze głos w panelu dyskusyjnym „Magazynowanie energii w oparciu o technologie wodorowe”.

Kochański & Partners oraz Karolina Marciniszyn wyróżnieni w rankingu WTR 1000 2022

Linkedin(73)
Właśnie ukazały się wyniki rankingu WTR 1000 2022, będącego zestawieniem wiodących kancelarii oraz indywidualnych ekspertów doradzających w obszarze ochrony znaków towarowych. Miło nam poinformować, że rekomendacje rankingu zostały przyznane zarówno naszej firmie prawniczej, jak i indywidualnie Karolinie Marciniszyn.

Wyróżnienie w rankingu Media Law International 2022

Linkedin(69)
Właśnie ukazały się wyniki rankingu Media Law International 2022. Z przyjemnością informujemy, że firma prawnicza Kochański & Partners już po raz kolejny znalazła się w gronie rekomendowanych kancelarii, uzyskując wysoką pozycję w Tier 3.

Konferencja: Cryptocurrency World Expo 2022

Linkedin(65)
W dniach 9-10 marca zapraszamy na piątą edycję konferencji Cryptocurrency World Expo – cyklicznego wydarzenia dedykowanego w szczególności osobom aktywnym w obszarze blockchain oraz kryptowalut. Firmę prawniczą Kochański & Partners reprezentować będzie Łukasz Węgrzyn, Partner i Szef Praktyki Technologie.

Rozwijamy FinTech i wzmacniamy Praktyki Capital Markets oraz Banking & Finance

Linkedin (23)
Z przyjemnością informujemy, że do grona Partnerów Kochański & Partners dołączył David Thomas, uznany na rynku ekspert ds. rynków finansowych i bankowości, były Prezes British Polish Chamber of Commerce i dyrektor zarządzający wielu instytucji finansowych w Londynie i Warszawie, m.in. HSBC Polska. W najbliższym czasie do grono Partnerów dołączy także Konrad Werner, ekspert specjalizujący się w obszarze bankowości i finansowania, w tym w kwestiach regulacyjnych związanych z działalnością banków.