Członkowie zarządu, którzy jednocześnie świadczą usługi na rzecz spółek, muszą uważać, fiskus zmienił bowiem swoje dotychczasowe pozytywne podejście i coraz częściej odmawia wydawania interpretacji dla tego rodzaju rozliczeń.

Dzisiejsza rzeczywistość to dla większości przedsiębiorców zwyczajne pole minowe. Jako prawnicy uważnie obserwujemy trendy i zmiany w otoczeniu biznesowym.
Czujemy, widzimy, myślimy, analizujemy. I łączymy kropki.
Członkowie zarządu, którzy jednocześnie świadczą usługi na rzecz spółek, muszą uważać, fiskus zmienił bowiem swoje dotychczasowe pozytywne podejście i coraz częściej odmawia wydawania interpretacji dla tego rodzaju rozliczeń.
Dzisiaj rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję coraz częściej ułatwiają nasze działania w wielu, bardzo różnych obszarach.
Polska ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych wydaje się być obecnie niewystarczająco dostosowana do zapewnienia odpowiedniej ochrony twórców, których dzieła są używane do szkolenia sztucznej inteligencji.
Czy fakt, że przepisy bezpośrednio dotyczące sztucznej inteligencji dopiero zaczną obowiązywać sprawia, że aktualnie pracodawcy mają dowolność w tym zakresie? Zdecydowanie nie!
Pomimo tego, że już od blisko roku ChatGPT w wersji 4.0 jest doskonale znanym narzędziem wykorzystującym sztuczną inteligencję, do tej pory OpenAI OpCo, LLC nie posiada w USA ochrony prawnej znaku słownego na swój flagowy produkt.
Rozważając skorzystanie z konkretnej ulgi warto gruntownie przeanalizować przepisy prawno-podatkowe i sprawdzić, czy faktycznie taka ulga nam przysługuje.
Wejście spółki na zagraniczną giełdę, w szczególności na London Stock Exchange, otwiera jej drzwi do szerokiej rozpoznawalności na rynkach międzynarodowych, zapewniając dostęp do najbardziej aktywnych inwestorów i instytucji finansowych.
Umowa inwestycyjna stanowi formalne odzwierciedlenie dotychczasowych rozmów prowadzonych pomiędzy stronami planującymi realizację wspólnego przedsięwzięcia.
Jak w soczewce widać to na przykładzie zamówień publicznych w branży IT, które ze względu na swą specyfikę mogą przybierać nietypowe formy odpłatności i na pierwszy rzut oka wyglądać na nieodpłatne.
Nawet do 40 mln EUR dofinansowania kosztów zakupu energii elektrycznej będą mogli uzyskać przedsiębiorcy prowadzący energochłonną działalność przemysłową.