Zaznacz stronę

Aktualności

Odpowiedzialność członków zarządu

Odpowiedzialność członka zarządu jest zagadnieniem skomplikowanym i wieloaspektowym. Warto więc przyjrzeć się bliżej tym kwestiom, zwłaszcza w świetle ostatnich zmian.

Jak skutecznie przeprowadzić zwolnienia grupowe

Na rynku pracy widać większą liczbę zwolnień grupowych. Sprawdzamy, jakie zasady regulują zwolnienia grupowe i jakich obowiązków należy dopełnić, aby skutecznie je przeprowadzić.

SME Fund – Tomasz Szambelan akredytowanym wykonawcą usługi IP Scan

Tomasz Szambelan został wpisany na listę akredytowanych wykonawców IP Scan prowadzoną przez Urząd Patentowy RP. Usługa IP Scan jest częścią programu dotacji na zgłaszanie znaków towarowych, wzorów przemysłowych i wynalazków z europejskiego funduszu dla małych i średnich przedsiębiorstw SME Fund.

Forum Bankowe 2024 Związku Banków Polskich

ZBP Pl
Forum Bankowe to jedno z najważniejszych, dorocznych wydarzeń branżowych, na którym nie może zabraknąć przedstawicieli top managementu i kadry zarządzającej polskich i międzynarodowych instytucji finansowych.

Rażące naruszenie prawa banku do obrony

Banki Pl
Powierzchowne i powszechne zapatrywania sądów na tzw. „sprawy frankowe” nie uzasadniają prowadzenia postępowania cywilnego z naruszeniem prawa banku do obrony – uznał sąd drugiej instancji.

Czy Polska potrzebuje energii z atomu?

2
Dyskusja wokół energetyki jądrowej pozostaje obecnie jednym z najbardziej gorących tematów angażujących uwagę opinii publicznej, specjalistów transformacji energetycznej oraz przedstawicieli świata nauki, polityki i biznesu.

Dzień Ziemi 2024 – Co w praktyce oznacza zielony arbitraż

Pol
Dużo mówimy o nowoczesnych metodach pokojowego rozwiązywania sporów, o nowych europejskich centrach arbitrażu, o mediacjach i roli technologii. I to właśnie technologia pomoże nam wykonać kolejny krok w kierunku bardziej zielonych działań w tym zakresie.