Zaznacz stronę

Aktualności

Fala zgłoszeń znaków towarowych związanych z NFT

Znaki Towarowe Pol
Prześledziliśmy, jak zmieniały się trendy związane ze zgłaszaniem znaków towarowych dla ochrony związanej z NFT. Wnioski są jednoznaczne: początkowy strumień tych zgłoszeń przerodził się w wysoką falę, w którą zaangażowani są potentaci właściwie każdego segmentu rynku.

Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju – razem z UN Global Compact zmieniamy świat na lepszy

Www Pl
Jesteśmy nowym członkiem United Nations Global Compact, będącej częścią ONZ największej na świecie inicjatywy biznesowej na rzecz zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że nie tylko doradzamy i uwrażliwiamy naszych klientów na kwestie ochrony środowiska, konieczności transformacji energetycznej, praw człowieka i ładu korporacyjnego, ale też sami wdrażamy najlepsze praktyki z tego zakresu w naszej codziennej pracy.

Przegląd regulacji technologicznych w 2022 roku

Technologie Pl
Zanim przystąpi się do realizacji noworocznych postanowień warto zacząć od chwili refleksji nad rokiem minionym. Rok 2022 był obfity, jeśli chodzi o regulacje na unijnym rynku nowych technologii, przychodzimy więc z jego krótkim podsumowaniem. Poniżej przedstawiamy wybrane przez nas najważniejsze wydarzenia oraz prawodawcze inicjatywy, które pojawiły się w 2022 roku, i które znacząco wpłyną na dalsze międzynarodowe i krajowe regulacje w dziedzinach IP/IT.

Nowy rok pod znakiem waloryzacji

Infrastruktura Pl
Najpierw przestoje i ograniczenia dostaw związane z pandemią, potem podobne problemy wynikające z wojny w Ukrainie, a do tego narastające od lat wzrosty cen materiałów i pędząca inflacja.