Zaznacz stronę

Aktualności

Implementacja Dyrektyw dotyczących umów o dostarczanie treści cyfrowych oraz umów o sprzedaży towarów

68 Pl
W dniu 29 czerwca 2022 r. do Sejmu wpłynął projekt nowych przepisów wdrażających Dyrektywę 2019/770 w sprawie niektórych aspektów umów o dostarczanie treści cyfrowych i usług cyfrowych oraz Dyrektywę 2019/771 w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów. Prawdopodobnie zmiany wejdą w życie spóźnione o prawie rok w stosunku do terminów wynikających z Dyrektyw – przepisy te powinny być bowiem zaimplementowane do polskiego porządku prawnego do dnia 1 lipca 2021 r., a obowiązywać od dnia 1 stycznia 2022 r.

Brexit | Dotychczasowe skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Www Pl Brexit
Zaledwie kilka lat temu Europa spotkała się z poważnym zaburzeniem międzynarodowej gospodarki jakim był Brexit, tj. wyjście Zjednoczonego Królestwa ze struktur Unii Europejskiej. Wydarzenie to, tak jak wojna na Ukrainie czy pandemia COVID-19, niesie za sobą istotne konsekwencje dla światowej gospodarki, które przekładają się na jakość naszego codziennego życia.

Ranking IFLR1000 | Kolejna rekomendacja w obszarze Project development

Kochanski Partners Pl Ifrl
Międzynarodowy ranking IFLR1000 ogłosił wyniki kolejnej części tegorocznej edycji. Zostaliśmy docenieni za projekty dotyczące energetyki odnawialnej, ochrony środowiska, innowacyjnych technologii niskoemisyjnych, rynków regulowanych, sporów z zakresu prawa energetycznego i ochrony środowiska oraz zasobów naturalnych.

Paweł Cholewiński na czele grupy praktyk transakcyjnych

Kochanski Cholewinski Praktyka Transakcyjna Fuzje Przejecia
Paweł Cholewiński został Partnerem kierującym grupą Praktyk Transakcyjnych. W tym zakresie, oprócz dotychczasowej odpowiedzialności za Praktykę Nieruchomości, Paweł objął także bezpośredni nadzór nad Praktyką Fuzji i Przejęć (M&A) w Kochański & Partners.

Unia Europejska na wojnie z dezinformacją

Kochanski Kodeks Ue Fake News Dezinformacja
Funkcjonowanie w społeczeństwie informacyjnym generuje szereg wyzwań, z którymi muszą mierzyć się zarówno podmioty gospodarcze, jak i obywatele. Fundamentem zdrowego systemu jest oddzielenie informacji prawdziwych od fałszywych, co w dobie coraz bardziej skomplikowanego i technologicznego świata staje się coraz trudniejsze.

Ponad 600 mld euro – rośnie wartość strat wojennych w Ukrainie

Kochanski Malskyy Ukraina
Zdaniem analityków i ekonomistów, Ukraina w latach 2014 – 2026 może ostatecznie ponieść straty w wysokości nawet do 1,3 bln euro. Zakładając korzystny scenariusz, w myśl którego Federacja Rosyjska wypłaciłaby reparacje wojenne, i tak nie będzie miała wystarczających możliwości finansowych, by pokryć choćby większą część tej kwoty. Dlatego też priorytetem dla Ukrainy powinny być strategiczne współprace ekonomiczne z państwami Unii Europejskiej.

Polski Ład 3.0 – Ceny transferowe | Tax Focus

Www Pl Tax Focus Ceny Transferowe
28 czerwca 2022 roku na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt kolejnych zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz innych ustaw – tzw. Polski Ład 3.0 (numer z wykazu UD404).

Polski Ład 3.0 | Tax Focus

Kochanski Tax Podatki Polski Lad 3
28 czerwca 2022 roku na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt kolejnych zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz innych ustaw – tzw. Polski Ład 3.0 (numer z wykazu UD404).

Nowelizacja Kodeksu Spółek Handlowych – Business Judgement Rule i interes grupy spółek

Kochanski Kodeks Spolek Handlowych
13 października 2022 r. wejdzie w życie ustawa o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw. Spółki, zwłaszcza te działające w oparciu o umowę o zarządzenie pomiędzy spółką dominującą a spółką zależną, będą musiały dokonać pewnej reorganizacji swoich struktur, aby dostosować się do nowych przepisów.

Odbudowa Ukrainy | Co można zrobić dziś i po zakończeniu wojny

Kochanski Markiyan Malskyy Ukralina Pol
Za główne obszary rozwoju nowej Ukrainy uważa się odbudowę zasobów mieszkaniowych i infrastruktury. Utraconych lub zburzonych zostało łącznie 33 700 m kw. nieruchomości mieszkalnych, 300 mostów i ponad 40 mostów kolejowych. Zniszczono lub zajęto też 640 placówek medycznych, 40 instytucji szkolnictwa średniego i wyższego oraz 620 przedszkoli.

Jesteśmy partnerem 3. edycji SOPOT Arabian Horse Show

Kochanski Sopot Arabian Horse Show
Miłośnicy koni arabskich będą mieli okazję podziwiać je podczas 3. edycji Sopockiego Pokazu Koni Arabskich / SOPOT Arabian Horse Show, który odbędzie się 23 i 24 lipca 2022 w zabytkowym Hipodromie w Sopocie.