(Od)budowa (nowej) Ukrainy
W dzisiejszym wydaniu Puls Biznesu Jakub Krysa tłumaczy jak przebiega proces odbudowy Ukrainy oraz w jakim stopniu uczestniczą w nim polskie firmy.
Cały czas monitorujemy zamówienia na rzecz Ukrainy, wspieramy polski biznes w nawiązywaniu międzynarodowych relacji, zakładaniu spółek, współpracy z ukraińskimi przedsiębiorcami i uczestnictwie w przetargach.
Pojawiają się zamówienia pilne, np. na dostawę agregatów prądotwórczych, sprzęt medyczny czy odbudowę szpitali, sieci grzewczej albo kanalizacyjnej. Bo nie o wszystkich takich kontraktach mówi się publicznie, część jest ustalana między polską a ukraińską administracją, a umowy zawierane są bezpośrednio. Bo w czasie wojny nie można czekać kilkudziesięciu dni na złożenie oferty czy odwołania.
Są też zamówienia ogłaszane przez instytucje międzynarodowe takie jak Bank Światowy, ONZ, EBRD czy EBI. Informacje o tych zamówieniach są dostępne publiczne jednak trzeba być czujnym, bo terminy są bardzo krótkie. Warto też znać dobrze procedury przetargowe tych instytucji oraz sprawnie zgromadzić potrzebne dokumenty.
Kontrakty i inwestycje już są realizowane, a inwestorzy wiedzą, gdzie ich szukać oraz jak sprawnie poruszać się w gąszczu regulacji. A także, gdzie znajdą najlepsze wsparcie.
Źródło: Puls Biznesu
Data: 4 kwietnia 2023
Masz pytania? Skontaktuj się z nami