Wszystko co chcieliście wiedzieć o dystrybucji oprogramowania, SaaS i open source, ale baliście się zapytać
Polska to prawdziwe „zagłębie” utalentowanych inżynierów, którzy w dodatku pobierają wynagrodzenia dość konkurencyjne względem swoich koleżanek i kolegów pracujących na Zachodzie.
Miedzy innymi z tego względu wielu przedsiębiorców z branży IT to właśnie w naszym kraju rozwija i buduje swoje rozwiązania informatyczne, które następnie, w zależności od przyjętej strategii mogą być np. licencjonowane i transferowane za granicę.
Na przykład jako baza, w oparciu o którą firmy, przez specjalnie zakładane spółki, świadczą globalne już usługi w modelu SaaS (Software as a Service).
Taki transfer oprogramowania z polskiej do zagranicznej spółki wiąże się jednak z szeregiem ryzyk, które często są trudne do zidentyfikowania i właściwego zaadresowania. Tak, by w toku działań nie stanowiły już wyzwania, a np. jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych.
Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom zapraszamy na wydarzenie, podczas którego nasi eksperci opowiedzą o możliwych modelach biznesowych takich przedsięwzięć oraz projektowaniu i negocjowaniu umów i kontraktów w obszarze IT.
Podczas spotkania odpowiedzą na najistotniejsze pytania przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem w tym obszarze, m. in.:
- Jaki model współpracy przyjąć?
- Która spółka, polska czy zagraniczna, udziela w takiej sytuacji licencji albo właściwie świadczy usługi klientowi końcowemu?
- Czy i jaka umowa powinna łączyć takie spółki?
- Kto przetwarza dane osobowe?
- Jakie umowy trzeba zawrzeć, jeśli jest świadczona usługa SaaS?
- Czy zastosowanie komponentów Open Source ogranicza możliwość dystrybucji oprogramowania?
Dla kogo
Wydarzenie zainteresuje przedstawicieli spółek technologicznych planujących globalny rozwój, jak również inwestorów, którzy zastanawiają się nad inwestycją w takie podmioty.
Prowadzący
***
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, możliwy wyłącznie po rejestracji i akceptacji zgłoszenia. Organizator zastrzega sobie możliwość selekcji zgłoszeń, a także możliwość odwołania wydarzenia.
Wydarzenie ma charakter hybrydowy: możliwość uczestnictwa stacjonarnie lub on-line.
Stacjonarnie: Siedziba Kochański & Partners, Plac Piłsudskiego 1. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Link do transmisji on-line zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.