Kochański & Partners wzmacnia zespół Technologii (Technology)
2020 rok mija pod znakiem dynamicznego rozwoju rynku nowych technologii. Pandemia przyspieszyła procesy cyfryzacji działalności gospodarczej. Pracodawcy inwestują w systemy umożliwiające pracę zdalną, wdrażają nowoczesne procedury. Przedsiębiorstwa decydują się na wchodzenie w chmurę obliczeniową i szukają zastosowań dla sztucznej inteligencji w procesach zarządzania i rozwoju sprzedaży. Prawo nie nadąża jeszcze za tymi zmianami; brakuje odpowiednich regulacji, a wśród przedsiębiorców powszechne jest niezrozumienie wymagań i mechanizmów. Dla doradców prawnych przedsiębiorstw najistotniejsze stało się ich integrowanie w zespołach rozumiejących potrzeby biznesu i nowych technologii.
Kochański & Partners śledzi te tendencje od wielu lat i doskonale rozumie potrzeby swoich klientów. Jako pracodawca na rynku usług doradczych firma buduje swoją strategię rozwoju w oparciu o digitalizację usług prawniczych, sama wykorzystując technologie cyfrowe, przetwarzając dane, zarówno w sferze obsługi klientów, jak i zarządzając własną organizacją.
Eksperci firmy angażują się we współtworzenie regulacji w zakresie rozwiązań chmurowych blisko współpracując ze Związkiem Banków Polskich i z liderami w tym obszarze – Microsoft, Google i Accenture.
Od 1 listopada 2020 roku, Kochański & Partners konsoliduje swój zespół Technologii wprowadzając grupę specjalistów, w której skład wchodzą: Szymon Ciach (senior associate), Piotr Kaniewski (senior associate), Piotr Gałka (counsel) i Łukasz Węgrzyn (partner).
Celem konsolidacji jest konsekwentne podnoszenie kompetencji zespołu Technologii złożonego z biznesowych doradców prawnych i konsultantów sektorowych pozwalające na merytoryczne odpowiadanie na aktualne potrzeby rynku.
„Rozwiązania chmurowe i sztuczna inteligencja stały się podstawą naszej strategii rozwoju już kilka lat temu. Dziś widać wyraźnie, że wpisaliśmy się w nowoczesne trendy rynkowe w drugiej dekadzie 4. Rewolucji Przemysłowej. Przystąpienie Łukasza Węgrzyna jako partnera naszej firmy prawniczej jest naturalną konsekwencją realizowania jej rozwoju. Wzmocnieniu uległ nasz zespół Technology. Cieszymy się z tego, że do Kochański & Partners dołączają najlepsi w Polsce specjaliści w sektorze nowych technologii.” – mówi Piotr Kochański, założyciel i Partner Zarządzający w Kochański & Partners.
Wśród czołowych firm prawniczych w Polsce to właśnie praktyka Technologii w Kochański & Partners będzie prawdopodobnie największym zespołem specjalizującym się w sektorze nowoczesnych technologii i cyfryzacji. W skład zespołu kancelarii wejdą prawnicy z ekspercką wiedzą w różnych obszarach nowych technologii, w tym we wdrażaniu chmury obliczeniowej, technologii blockchain czy też prawnych aspektów sztucznej inteligencji.
„Zbudowaliśmy team, który umożliwi nam kompleksową obsługę prawną obejmującą wszystkie aspekty szeroko pojętego sektora TMT (Technologie, Media, Telekomunikacja). Klienci oczekują dziś nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą im optymalizować i automatyzować procesy biznesowe. Wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów, oferując im wiedzę, doświadczenie i konkretne narzędzia dostosowane do specyfiki ich działalności na rynku” – dodaje Piotr Kochański.
„Z naszej perspektywy, czyli zespołu, który dołącza do kancelarii, to okazja na zbudowanie i funkcjonowanie w zespole opartym na trzech filarach dzisiejszego doradztwa prawnego w IT, czyli: dane, compliance & regulatory oraz relacje z dostawcami IT. Dodatkowo kompetencje Kochański & Partners w sektorze finansowym, których dowodem jest m.in. współautorstwo standardu „Polish Cloud”, daje nam możliwości umocnienia pozycji w obszarze technologii finansowych jako jednym z kluczowych sektorów pod kątem wykorzystywania nowych technologii.” – mówi Łukasz Węgrzyn, partner i szef zespołu Technologii.
Łukasz Węgrzyn, który pokieruje praktyką Technologii, ma szerokie doświadczenie w doradzaniu organizacjom w procesach transformacji cyfrowej, w szczególności w budowie architektury prawnej pozwalającej na efektywną współpracę z dostawcami usług IT. Jest ekspertem w obszarze prawnych aspektów usług chmurowych oraz outsourcingu usług IT. Łukasz jest prawnikiem uznawanym za jednego z najlepszych polskich specjalistów w zakresie technologii finansowych oraz w sektorze TMT w prestiżowych rankingach Chambers FinTech, Chambers Europe i Legal 500 EMEA. Jest członkiem Instytutu Prawa Nowych Technologii i Danych Osobowych przy Uniwersytecie Łazarskiego oraz Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii. Posiada certyfikat ITIL Foundation, PSMI (Professional Scrum Master), AgilePM Foundation i Professional Agile Leadership I.
Piotr Gałka specjalizuje się w prawie nowych technologii i procesach transformacyjnych. Doradza przy inwestycjach uwzględniających pozyskiwanie finansowania za pośrednictwem technologii blockchain oraz wspiera klientów w budowaniu strategii i modeli biznesowych dotyczących innowacyjnych projektów. Przed dołączeniem do Kochański & Partners pracował w dziale TMT kancelarii SSW Pragmatic Solutions, jako prawnik in-house w funduszu Inovo VC i domu inwestycyjnym mBanku oraz współpracował z kancelariami DZP i Maruta Wachta.
Piotr Kaniewski jest ekspertem w obszarze transakcji technologicznych. Specjalizuje się w projektowaniu i negocjowaniu umów IT, w szczególności realizowanych z wykorzystaniem Agile i DevOps. Doradza w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową, sztuczną inteligencję i automatyzację procesów biznesowych.
Szymon Ciach doradza przy realizacji projektów IT oraz we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów IT dotyczących m.in. projektów wdrożeniowych, usług chmurowych, licencji oprogramowania oraz umów utrzymania i rozwoju systemów informatycznych. Wspiera instytucje finansowe w zakresie regulacji outsourcingowych, w szczególności w związku z wykorzystywaniem usług chmurowych. Specjalizuje się w technologii blockchain – doradza podmiotom z sektora finansowego przy jej wdrażaniu. Jest współautorem licznych publikacji dotyczących biznesowych i prawnych aspektów blockchain.