
Diversity IN Check: jesteśmy w ścisłym gronie pracodawców najbardziej zaawansowanych w różnorodności i inkluzywności
Badanie Diversity IN Check to nie bułka z masłem. To krzyżowy ogień pytań i bardzo skrupulatne sprawdzanie danych i faktów. Projekt po projekcie i linijka po linijce. Wymagający? Owszem. Satysfakcjonujący? I to jeszcze jak, bo warto pamiętać, że jako kancelaria prawna, zgodnie z dyrektywą CSRD, nie mamy formalnego obowiązku raportowania kwestii ESG. Ale chcemy i, jak pokazują wyniki, umiemy to robić.
Dlatego znaleźliśmy się w wąskim gronie tych pracodawców, którzy w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania inkluzji są najbardziej zaawansowani.
Co oznacza miejsce na Liście Diversity IN Check 2024
Dobrze wiemy, że deklaracje to jedno, a realne działania i oczekiwanie na ich efekty, to już zupełnie inna historia.
Nasza ma już kilka ładnych lat, bo wrażliwość na kwestie społeczne i budowanie otwartej kultury organizacji są z nami od początku. Turkusowa firma o płaskiej strukturze, dająca wszystkim równe szanse, stawiająca na samodzielność i wspierająca w osiąganiu biznesowej oraz zawodowej odpowiedzialności to nie tylko ziszczone marzenie Piotra Kochańskiego, ale przede wszystkim sprawnie działająca firma, która ma dobrze wszystkie poukładane procesy. A miejsce na liście pracodawców, którzy mogą pochwalić się największym zaawansowaniem w kwestie różnorodności i inkluzywności, to efekt tej wizji i jej konsekwentnego wprowadzania w życie.
Jak budujemy i dbamy o różnorodność?
Działając na wielu polach i odważnie sięgając po nowe technologie i nieoczywiste narzędzia.
2025 to rok Kobiet w Kochański & Partners
Chcemy systemowo wzmacniać pozycję kobiet w biznesie i przestrzeni publicznej. Wierząc w siłę różnorodności, jako pierwsza polska kancelaria, dołączyliśmy m.in. do inicjatywy Women’s Empowerment Principles.
Sporo robimy także wewnątrz samej organizacji, w której kobiety reprezentują 56 procent wszystkich pracowników. Na poziomie associates mamy niewielką przewagę (52 procent), a wśród menedżerów kierujących zespołami panuje idealny parytet (50/50). W grupie equity partners udział kobiet osiąga 43 procent. Ta różnorodność gwarantuje wiele różnych sposobów myślenia i wyjątkowych kompetencji, dzięki czemu możemy analizować wyzwania i możliwości z różnorodnych perspektyw.
W naszej firmie pracuje blisko 100 kobiet, które aktywnie współtworzą Klub Kobiet – projekt integracyjny, a jednocześnie unikalną przestrzeń do wszechstronnego rozwoju.
W ramach Klubu trwa program mentoringowy, odbywają się także cykliczne spotkania, warsztaty i treningi dotyczące m.in. zdrowia, samoobrony, budowania marki osobistej w biznesie oraz wzmacniania umiejętności miękkich i interpersonalnych.
Różnorodność to źródło przewagi i siły
To klucz do innowacji, które z kolei prowadzą do lepszych wyników biznesowych. W naszej branży różnorodność przekłada się na:
- Lepsze zrozumienie klientów – bo doskonale wiemy, że zespoły o różnych doświadczeniach i perspektywach lepiej rozumieją potrzeby i oczekiwania innych
- Wyższą jakość usług – różne punkty widzenia pozwalają nam na jeszcze lepiej analizować sprawy, łączyć kropki i tworzyć niestandardowe rozwiązania
- Konkurencyjną przewagę – z własnego doświadczenia wiemy, że klienci coraz częściej wybierają partnerów biznesowych, którzy podzielają ich wartości w zakresie równości i inkluzywności
Diversity IN Check rygorystyczny proces weryfikacji
Jesteśmy w gronie tych, którzy poważnie podchodzą do kwestii różnorodności. By tego dowieść musieliśmy poddać się surowemu badaniu opartemu na międzynarodowych standardach, takich jak:
- Sustainable Development Goals
- ISO 26000 i ISO 30415 (zarządzanie różnorodnością i inkluzją)
- GRI Standards
- Wytycznych OECD
Audyt, prowadzony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, objął pięć kluczowych obszarów, takich jak:
- Podstawy zarządzania
- Programy i działania
- Budowanie zaangażowania
- Wskaźniki rezultatów
- Dostępność produktów i usług
Dla nas znalezienie się na Liście Diversity IN Check to nie koniec, lecz kolejny etap tej ekscytującej podróży i potwierdzenie, że to co robimy ma sens i przynosi konkretne efekty. A to z kolei jeszcze bardziej motywuje nas, by robić więcej dobrych rzeczy. Rosnąć i rozwijać się zgodnie z naturą i w duchu różnorodności – mówi Diana Tavera, szefowa Komitetu ESG.
Pełna lista jest tu.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami