
Agata Dziwisz-Moshe wśród nominowanych do nagrody Women in Business Law EMEA Awards
Agata Dziwisz-Moshe jest siłą, która nie waha się podważać status quo. I wtedy, gdy inni mówią, że więcej już się nie da, ona potrafi spojrzeć na wszystko z zupełnie nowej perspektywy. I zaproponować skuteczne rozwiązania.
To konkretna, świetnie wykształcona prawniczka oraz energiczna i pełna pasji menadżerka, która umiejętnie łączy zawodowe żywioły – strategiczne, wieloetapowe planowanie, precyzyjne działania i błyskawiczne reagowanie.
W dodatku nie boi się wymagających przeciwników i podkręconej piłki. Wielokrotnie udowodniła, że potrafi walczyć i wygrywać. Nawet wtedy, gdy ma przeciwko sobie nieprzychylne interpretacje podatkowe, negatywne orzecznictwo sądowe i faworyzowanego fiskusa. I dlatego właśnie znalazła się w bardzo wąskim gronie kobiet nominowanych do, organizowanego przez Legal Benchmarking Group, rankingu Women in Business Law EMEA Awards, w kategorii prawa podatkowego.
Podatkowe konsekwencje polityki i biznesu
Agata pokazała, że lubi i umie pracować tam, gdzie nie zawsze jest łatwo, np. w patriarchalnym, zdominowanym przez mężczyzn środowisku branży finansowej. Była m.in. inicjatorką i pomysłodawczynią ubiegłorocznej debaty o fiskalnych konsekwencjach rozliczeń kredytów bankowych w Związku Banków Polskich.
Obecnie, w dyskusji o prawno-podatkowych skutkach ugód frankowych, twardo prezentuje argumenty przychylne rozliczeniom kosztów podatkowych przez instytucje finansowe, tworząc i wdrażając innowacyjne i skuteczne argumentacje cywilno-prawne.
Swoje wysiłki w tym zakresie uzasadnia jednoznaczną oceną, że dotychczasowe podejście sądów administracyjnych do problematyki prowadzi do bezpodstawnego, podwójnego opodatkowania i tym samym wypacza istotę podatków dochodowych, a długofalowo – podstawy praworządności.
Angażując wszystkie zainteresowane strony w rzeczowy dialog, zdołaliśmy nie tylko zlokalizować problematyczne obszary, ale przede wszystkim wypracować konkretne rozwiązania i argumenty prawne. Cały proces dowodzi, że wymiana doświadczeń i specjalistycznej wiedzy między różnymi ekspertami jest niezbędna do skutecznego rozwiązywania skomplikowanych zagadnień. I to nie tylko podatkowych –mówi z pełnym przekonaniem Agata.
Nowoczesna i lubiana liderka
Jako liderka mocno wierzy w potencjał, jaki daje praca zespołowa i siłę burzy mózgów, powtarzając, że każdy pomysł ma sens i znaczenie.
Wszelkie inicjatywy są istotne, mają znaczenie i zasługują na odpowiednią uwagę. Wspólna rozmowa może przyczynić się do opracowania realnego rozwiązania merytorycznego, a w efekcie – sukcesu danego projektu i sprawy – podkreśla szefowa naszej Praktyki Prawa Podatkowego.
Agata jest lubianą mentorką młodych prawników, którzy pod jej skrzydłami mają szansę zmierzyć się z niejednym wyzwaniem, dojrzeć i perfekcyjnie przygotować się do zdobywania kolejnych zawodowych szczytów. Zapewnia współpracownikom przestrzeń do rozwoju i czujnie podnosi poprzeczkę, gdy są na to gotowi.
Dlatego prowadzi tak zgrany i skutecznie działający zespół.
Przyszłość to coś, co sami tworzymy
Agata Dziwisz-Moshe zaledwie kilka miesięcy temu wróciła z urlopu macierzyńskiego. Od tego czasu zdążyła już z sukcesem zamknąć kilka dużych postępowań i projektów dla swoich klientów, zorganizowała debatę finansową angażując przedstawicieli największych polskich banków, prowadziła liczne webinary i szkolenia, w tym również poświęcone przygotowaniu podatników do nadchodzących zmian w przepisach podatkowych, a także reprezentowała interesy klientów w toku konsultacji podatkowych.
Kolejnym projektem, w który zaangażowała się całym sercem jest propozycja zmian deregulacyjnych w prawie podatkowym. Zespół Agaty, wspólnie z przedstawicielami Warsaw Enterprise Institute, pełną parą pracuje na rzecz deregulacji polskiego prawa i inicjatywy SprawdzaMY przedsiębiorcy Rafała Brzoski. W tym zakresie udało im się wypracować i przekazać cztery konkretne postulaty. Z przyjemnością odnotowaliśmy, że wszystkie propozycje zmian zaproponowanych przez Zespół Agaty znalazły już swoje odzwierciedlenie w projektach nowelizacji przepisów podatkowych zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów.
A mamy dopiero pierwszą połowę 2025 r. i Agata jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.
Zobacz pełne wyniki tu.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami